Még a tengeren túlról is jöttek birkózók Dorogra

2016.03.19 Kadet kf. válogató verseny, Dorog

A hagyományokhoz híven idén is megrendezésre került a Dorogi NC által szervezett Fekete Gyémánt Kupa, melyre 16 ország birkózói látogatott el. Dorogi birkózók évről-évre jól teljesítenek a hazai versenyükön

így volt ez 2016-ban, a hazaiak sorra győzték le a különböző országból érkező versenyzőket. Szombaton a kadetok, vasárnap pedig a juniorok mérkőztek meg kötöttfogásban. Az első napon 10 súlycsoportban, 16 ország, 161 birkózója nevezte magát és ebben az erős mezőnyben a dorogiak  Lévai Tamás, Vitek Dáriusz révén két kategória aranyérmét tartotta itthon. De Spányik Ákos, Hódi Erik, Putnoki Zsolt, Vátzi Roland érmei is nagyon fényesen csillognak.

Hasonlóan a nemzetközi versenyekhez, úgy Dorogon is már az esti mérlegeléssel lezajlott a sorsolás is, miszerint kiderült, hogy a 2016. évi Fekete Gyémánt-kupa kadet versenyében nagyon szép létszám gyűlt össze. Érdekesség képen, a 69-kg-os súlycsoportban 31 birkózó küzdhetett meg egymással és ez a mai magyarországi versenyeken meglehetősen ritkán fordul elő főleg kadet korosztályban., végül a dorogi Lévai Tamás lett aranyérmes ebben a kategóriában. Ugyan akkor meglepő, hogy volt olyan kategória is, ahol körmérkőzések döntöttek a helyezésekről. A remekül feldíszített városi sportcsarnok dobogóra emelt két szőnyegén végül közel kétszáz mérkőzés zajlott le a hétvége első napján, ahol tizenkilenc magyar alakulat mellett további tizenöt ország (Ausztria, Bulgária, Horvátország, Csehország, Észtország, Olaszország, Litvánia, Moldova, Lengyelország, Románia, Szerbia, Szlovákia, Svédország, Ukrajna, Egyesült Államok) birkózói képviseltették magukat. Az országok közötti pontversenyt a magyar csapatok pontjait egybe számolva az első helyen 6 arany, 3 ezüst és 7 bronzéremmel Magyarország végzett, megelőzve Lengyelország és Moldova csapatát. A Dorogi NC versenyzői közül Lévai Tamás a 69 kilógrammosok között valamint Vitek Dárius a 76 kilógrammosok között aranyérmet szereztek, remek, felépített, céltudatos birkózásuknak köszönhetően.