A DOROGI NC 2013-as birkózó bajnokai - egyéni eredmények

BAJNOKOK:

Dóczi Mátyás: Diák Kf. OB 1. hely, Diák Strand OB 1. hely

Érsek Róbert: Serdülő Kf. OB 1. hely, Serd. Kf. DO 1. hely

Horváth Vanessza: Női Diákolimpia 1. hely, Női Diák OB 1. hely

Hódi Erik: Diák Kf. OB 1. hely, Diák Kf. Diákolimpia 1. hely, Diák Strand OB 1. hely

Kismóni Móric: Serdülő Kf. OB 1. hely

Klányi Krisztofer: Diák Kf. OB 1. hely, Diák Strand OB 1. hely

Lévai Tamás: Serdülő Szf. OB 1. hely

Lévai   Zoltán (1995): Junior Kf. OB 1. hely

Lévai Zoltán (1996): Kadet Kf. OB 1. hely

Németh Anna: Szf. Diák OB 1. hely, Diákolimpia Szf. 1. hely

Putnoki Zsolt: Diák Szf. OB 1. hely, Diák Kf. OB 1. hely, Szf. Diákolimpia 1. hely, Strand OB Diák 1. hely

Szekér Szimonetta: Diák Női OB 1. hely, Serdülő Női  1. hely, Női Diákolimpia 1. hely

Takács István: Diák Kf. OB 1. hely, Diák Kf. Diákolimpia 1. hely

Torba Erik: Kadet Kf. OB 1. hely

Vátzi Bálint: Diák Szf. OB 1. hely, Diák Kf. Diákolimpia 1. hely

Vitek Amadeus: Diák I. Kf. OB 1. hely, Diák II. Kf OB 1. hely, Kf.  Diákolimpia 1. hely

Vitek Dárius: Serdülő Kf. OB 1. hely, Serdülő Szf. Diákolimpia 1. hely

Vitek Kálmán: Diák Szf. OB 1. hely, Diák Kf. OB 1. hely, Szf. Diákolimpia 1. hely, Kf. Diákolimpia 1. hely

Jäger Krisztián: Felnőtt Kf. OB 1. hely, Egyetemi és főiskolás OB 1. hely

Jäger Szimononetta: Felnőtt Női OB 1. hely

Ifj. Fekete Zoltán: Veterán Kf. OB 1. hely

Aranyérem (41 db): 21 versenyző összesen 28 magyar bajnoki címet nyert, 11 versenyző összesen 12 országos diákolimpiai bajnoki címet nyert egyéni bajnokságokon, 1 versenyző Egyetemi és főiskolás bajnoki címet nyert.

Ezüstérem (27 db): 12 versenyző összesen 15 magyar bajnoki ezüstérmet nyert, 9 versenyző összesen 10 országos diákolimpiai bajnoki ezüstérmet nyert egyéni bajnokságokon, 2 versenyző egyetemi és főiskolás bajnokságon ezüstérmet nyert.

Bronzérem (43 db): 26 versenyző összesen 28 magyar bajnoki bronzérmet nyert, 13 versenyző összesen 14 országos diákolimpiai bajnoki ezüstérmet nyert egyéni bajnokságokon, 1 versenyző egyetemi és főiskolás bajnokságon bronzérmet érmet nyert.

CSAPAT EREDMÉNYEK:

Aranyérem (4 db): Utánpótlás (16-18 év) csapat kötöttfogásban és szabadfogásban bajnok, serdülő (13-15 év) kötöttfogásban és szabadfogásban bajnok.

Ezüstérem (3 db): Diák (10-12 évesek) női csapat kötötfogásban és szabadfogásban ezüstérmes.

Bronzérem (2 db): Utánpótlás (16-18 évesek) női csapat és a felnőtt NB I-es csapat bronzérmes lett.

Minden utánpótlás csapat az összetett (kötöttfogás, szabadfogás női) csapat pontversenyt megnyerte.

NEMZETKÖZI EREDMÉNYEK (egy ezüst-, három bronzérem, 5. hely, 10. hely, két 12. hely):

Kadet Európa-bajnokság (15-16-17 évesek): Torba Erik Kf. (58 kg) 3. hely, Lévai Zoltán Kf. (63 kg) 3. hely, Papp Bertalan (76 kg) 10. hely.

Kadet Világbajnokság (15-16-17 évesek): Papp Bertalan (76 kg) 2. hely, Torba Erik Kf. (58 kg) 3. hely, Lévai Zoltán Kf. (63 kg)12. hely.

Universiade (Egyetemi és Főiskolás Világbajnokság): Jäger Krisztián Kf. (66 kg) 12. hely

LÉTSZÁM:

A sportágfejlesztési támogatásnak köszönhetően szeptembertől 9 edzővel 8 különböző helyen (Dorogon 2, Esztergomban 2, Tát, Tokod, Nagysáp, Csolnok településeken) 11 csoport (Dorogon 5, Esztergomban 2, Tát, Tokod, Nagysáp, Csolnok településeken)  250-300 fő birkózóval foglalkozik a DOROGI NC.

VÉGEREDMÉNY: 2013-ban Dorogi NC lett a legeredményesebb birkózó szakosztály Magyarországon, megnyerte a 130 csapatot felvonultató összetett csapatrangsort, amiben minden korosztály összes szakág csapat- és egyéni eredménye bele van számolva.