Egyre közelebb Stockholm a dorogi birkózóknak

2016.04.30.Felnőtt és kadet kf. birkózó válogató, Cegléd

Remekeltek dorogi fiataljaink az április utolsó hétvégéjén megrendezésre került Kadet válogatón, ugyanis 11 súlycsoportból 4-ben tudtak a dobogó legfelső fokra állni, mely nagy lépést jelent a címeres mez megszerzéséhez.

A 2016-os év 2. hazai Kadet válogató versenynek a ceglédi Gál József Sportcsarnok adott otthont. A Kadetek 11 súlycsoportból 131 versenyzővel kezdték el a megmérettetést, ahol nem kisebb volt a tét, mint a címeres mez, a magyar válogatottság megszerzése. Ugyan nem ez az egy verseny dönt a válogatottságról, de fontos lépés minden versenyző számára. A Dorogi NC versenyzői, hírnevükhöz, és tudásukhoz méltóan szerepeltek ezen a fontos megmérettetésen ugyan is 11 súlycsoportból 7-ben tudtak a dobogó valamelyik fokára állni, ebből a 7 súlycsoportból 4-ben pedig diadalmaskodni. Nagyon kitűnő eredmény ez főleg, ha azt nézzük, hogy a csapatpontversenyben második helyezett Ceglédi VSE-nek „csak” két aranyérmese lett. A Kadet versennyel párhuzamosan a felnőttek is összemérték erejüket és tudásukat, ahol a Dorogi NC versenyzője Tóth Martin jó szerepléssel a 3. helyet szerezte meg a 71 kilógrammosok között. Remek hétvégét zárt a dorogi csapat, tekintve, hogy a Diák I es korosztályban szintén 4-en szereztek Magyar Bajnoki címet. A bajnoki címet Lévai Levente, Kovács Gábor, Kovács Gergely valamint Bazsó Adolf nyerte el. Ugyan ezen a hétvégén Grúziában megrendezésre került Junior nemzetközi versenyen Lévai Zoltán és Torba Erik bronzérmet, Papp Bertalan pedig aranyérmet szerzett. Ez a 4 verseny eredményei adták meg a főcímünket, mely jellemzi és összefoglalja a hétvége óriási sikereit.

Kadet Rangsor verseny végeredményei és Dorogi Nehézatlétikai Club dobogós helyezései:

42 kg: 1. helyezett Spányik Ákos (Dorogi NC)

46 kg: 1. helyezett Kecskeméti Dávid (Ceglédi VSE)

50 kg: 1. helyezett Szabó Viktor (Kecskeméti TE)

54 kg: 1. helyezett Váncza István (Érdi Spartacus)

58 kg: 1. helyezett Kecskeméti Krisztián (CVSE)

3. helyezett Szányi Áron (Dorogi NC)

63 kg: 1. helyezett Putnoki Zsolt (Dorogi NC)

3. helyezett Hódi Erik (Dorogi NC) és Sluka István (Dorogi NC)

69 kg: 1. helyezett Lévai Tamás (Dorogi NC)

76 kg: 1. helyezett Takács István (BVSC-Ganz-Jászkisér)

2. helyezett Vitek Dárius (Dorogi NC)

85 kg: 1. helyezett Szőke Alex (ESMTK)

3. helyezett Kismóni Botond (Dorogi NC)

100 kg: 1. helyezett Vátzi Roland (Dorogi NC)

+ 100 kg: 1. helyezett Baksa Attila (Nagyszénási SE)

Felnőtt Rangsor verseny végeredményei és Dorogi Nehézatlétikai Club dobogós helyezései:

59 kg: 1. helyezett Kmegy Dániel (Vasas SC)

66 kg: 1. helyezett Losonczi Ottó (ESMTK)

71 kg: 1. helyezett Fritsch Róbert (Pénzügyőr SE)