2015.12.11.Évzáró MBSZ Karácsonyi Parti és díjazás, Budapest

Magyar Birkózó Szövetség a Jézuska szerepében, ahol a dorogiak birkózók nagyon sok ajándéknak örülhettek...

A cím természetesen képletes hisz az ajándék a jól megérdemelt jutalmat és dicsőséget fejezi ki. Viszont a hír igaz, mert mint minden évben idén is megválasztotta az MBSZ a szakágak és korosztályok legjeit. A karácsony parti jó hangulatban telve a Budapesti Danubius Hotelben került megrendezésre. Dorogról hárman is bekerültek a legkiválóbbak közé, mert a 2015-ös év bírójának Kismóni Jánost választották, az év utánpótlás edzője Id. Lévai Zoltán lett és a kötöttfogású utánpótlás év birkózója a 3 világversenyről szerzett éremmel büszkélkedő Ifj. Lévai Zoltán lett. De nem csak ők örülhettek Dorogról hanem azok a versenyzők is akik Európa-bajnokságon vagy Világbajnokságon érmesek lettek, mint például Szekér Szimonetta Kadet Női Európa-bajnoki 2., Kismóni Botond Kadet kötöttfogású Világbajnoki 3., Érsek Róbert Kadet kf. Európa-bajnoki 3. és Világbajnoki 2., Papp Bertalan Junior kf. Európa-bajnoki és Világbajnoki 3. és Torba Erik aki szintén Junior kf. Európa-bajnoki és Világbajnoki 3. helyezett, mert ők a Magyar Birkózó Szövetség jóvoltából a 2015-ben premizálási rendszerének köszönthetően több százezer forinttal gazdagodtak, melyet itt az MBSZ Karácsonyi partiján vehettek át.

Az év birkózói
Szabadfogás: Veréb István (Európa-játékok, Baku, 5. helyezett)
Kötöttfogás: Lőrincz Viktor (Világbajnokság, Las Vegas, 5. helyezett)
Női: Barka Emese (Európa-játékok, Baku, 1. helyezett)

Az év edzője
Takács Ferenc

Az év utánpótlás birkózói

Szabadfogás: Nagy Péter (Junior-vb, Salvador da Bahia, 3. helyezett)
Kötöttfogás: Lévai Zoltán (Junior-vb, Salvador da Bahia, 3. helyezett, U 23-as Eb, Walbrzych, 3 helyezett, Junior Eb, Isztambul, 3. helyezett)
Női: Galambos Ramóna (Junior-vb, Salvador da Bahia, 2. helyezett, U 23-as Eb, Walbrzych, 3 helyezett, Junior Eb, Isztambul, 2. helyezett)

Deák Horváth Péter

Utoljára megemlítve a színvolnal a legpompásabb volt, minden ami szem szájnak ingere svédasztalos vacsorán felvonultatva , élőzenével, szabad táncparkettel és stand up comedy műsorral szórakoztatták vendégeiket a rendezők. A Magyar Birkózás szervezésben is jelest kap a 2015-ös év végére.