2015.10.22-23.Szf. Serdülő rv. és Diák II. diákolimpia, Szentes

Szabadfogású diákolimpia és rangsorverseny Szentesen

Csütörtökön és pénteken rendezett csúcslétszámú diákolimpiát és rangsorversenyt a Dr. Papp László Birkózó Egyesület Szentesen, ahol a városi sportcsarnok három szőnyege adott otthont a fiatalok megmérettetéseinek. A diákolimpián az iskolákat képviselték a versenyzők, míg a rangsorversenyen már az egyesületek színeiben versenyezhettek a fiatalok, ahol a ceglédiek négy aranyéremnek örülhettek.

Fantasztikus létszám jött össze a csütörtöki, II. korcsoportos szabadfogású diákolimpián. A 73 résztvevő egyesület, összesen 263 birkózót állított rajthoz, akik az iskolájuk színeiben versenyeztek Szentesen. A rendezők kiváló körülményeket biztosítottak, a három szönyegen, több, mint 350 mérkőzést vezettek le a bírók. A tizennégy súlycsoportból, háromban volt, hogy még a 32 közé is birkóznia kellett a fiataloknak. A bajnoki címekből végül hármat a Ferencvárosi TC diákjai nyertek meg, míg kettő jutott a Dorogi NC csapatának is.

A II. korcsoportos diákolimpia bajnokai:

23 kg (2): Lakatos Gergő (Dorogi NC)

26 kg (10): Bodor (Kertvárosi SE)

29 kg (19: Mizsei Zoltán (FTC-Inárcs)

32 kg (23): Botos Dominik (Diósgyőri BC)

35 kg (35): Takács Zsolt (ESMTK)

38 kg (35): Komáromi Viktor (Abonyi BC)

42 kg (34): Kis Krisztián (UTE)

46 kg (23): Román Antal (Független Tázlári SC)

50 kg (21): Darabos László (Püspökladányi NSE)

54 kg (10): Krausz István (Érdi Sp-Bárdosi KA)

58 kg (15): Bazsó Adolf (Dorogi NC)

63 kg (12): KIs Mátyás (Földes SE)

69 kg (10): Teszák Nándor (FTC-Gyál)
+ 69 kg (14): Adamecz Tibor (FTC-Gyál)

Teljes eredménylista, katt ide>>>

A csütörtöki diákolimpiát, pénteken a serdülő birkózók szabadfogású rangsorversenye követte, amit első alkalommal rendeztek meg az idei évben. A létszám közel száz fővel kevesebb volt, mint egy nappal korábban, ám ennek ellenére volt olyan kategória, ahol 28 versenyző állt mérlegen. A tizenkét súlycsoport egyharmadát a Ceglédi VSE tehetségei nyertek meg, ám a Dorogi NC hét érmével szorosan zárkózott mögéjük, míg a csapatpontverseny harmadik helyezését ezúttal a Csepeli BC birkózói érdemelték ki. Érdekesség, hogy a fiúk versenyében helyenként a lányok is bele-bele szóltak, hiszen ezüstérmet szerzett az évek óta remeklő orosházi kiválóság, Szél Anna, míg bronzérmet vehetett át a kadet Eb-második Szekér Szimonetta és a korosztályos válogatott, Bognár Erika is.