2015.09.26.Junior kf. és női OB, Tatabánya

Junior női és kötöttfogású bajnokság Tatabányán

Az év második felének első egyéni bajnokságát rendezték Tatabányán, ahol a férfi kötöttfogásban 81, míg a női szabadfogásban 26 fiatal mérte össze tudását. Az eseményen kiosztott érmek alapján a két csapatpontversenyből a férfiakét a Dorogi NC, a nőkét pedig a Dél-Zselic SE csapata nyerte meg.

A tatabányai Földi Imre Sportcsarnok három szőnyege adott otthont a 2015. évi junior női és kötöttfogású férfi országos egyéni bajnokságnak. A versenyen megjelent 107 versenyzőre több korábbi olimpiai, világ- és Európa-bajnoki érmes volt kíváncsi szombaton délelőtt 10 órától, de nem csak birkózó példaképek voltak jelen, hanem cselgáncsozók is, hiszen a tatabányai olimpiai bronzérmes judós, Csernoviczki Éva is tiszteletét tette a testvérsportág versenyén, sőt, még érmeket is adott át.
A verseny nagyon komoly színvonalat képviselt, de nem csak a szőnyegen, hanem a rendezésben is, amiben igencsak nagy szerepe volt, a Magyar Birkózó Szövetség által tesztelt új versenylebonyolító rendszernek, miszerint az eredményjelzőt ezúttal TV helyettesítette, valamint a pontozás is laptopokról működött.
A mérkőzések sok akciót, helyenként meglepetéseket, de többségében a papírformát hozták. A hölgyeknél nyolc súlycsoportból sajnos csak egyben nem volt körmérkőzés, ám annak a fináléja (az immáron Dél-Zselices Bubori Dorina és a hazai pályán versenyző Tóth Patrícia mérkőzése) hihetetlen izgalmakat és hangulatot hozott. A tizenhat aranyéremből végül jócskán jutott mindenkinek, de ezúttal a legtöbbet (hármat-hármat) a két csapatpontverseny győztese tudta bezsebelni.