2015.06.07.Veterán kf. és szf. birkózó OB, Tatabánya

Veteránok Magyar-bajnoksága

Június 7-én Tatabányán rendezték meg az Országos Bajnokságot a veterán birkózók számára.

A Dorogi Nehézatlétikai Clubból 7 fő vett részt a versenyen, ahol az egyesületből 4-en szereztek aranyérmet, sőt volt aki ezen a napon duplázni is tudott. Az "A" kategóriában, kötöttfogásban négy érmet szereztek a dorogiak:

76kg-ban Horváth György 1. helyezett ugyanebben a súlyban mögötte végzett Sárai András a 3. helyen.

A 97kg-osok súlycsoportjában Fekete Zoltán aranyérmet szerzett a csapatnak.

A nehézsúly bajnoka szintén dorogi lett Klányi János személyében.

Az "A" kategória szabadfogásában a 76kg-os súlycsoportban 3 dorogi birkózó tette próbára magát, és két személy esetében a végeredmény ugyan az lett: Horváth György 1. hely, Sárai András 3. hely, Székely Gyula sajnos helyezetlenül zárt.

Ezen a kategórián kívül még a "B" és az "F" kategóriában lettünk eredményesek.

Az előbbiben Rajos Csaba ért el sikereket, 130kg-ban lett aranyérmes, míg az utóbbi kategóriában a 76kg-osok között Bacsa László ezüstéremmel zárt.

Csapat összesítésben DNC nem fért fel a dobogóra.

Összesen Dorogról: 5 arany, 1 ezüst, 2 bronz.