2015.06.07.Kadet kf. birkózóverseny, Kaposvár

Kadet korosztály második válogató versenye

A második válogató verseny a magyar címeres mezekért Kaposváron került megrendezésre. A nemzetközi viadalon Horvátország birkózói is képviseltették magukat, aminek az elegánsan berendezett kaposvári körcsarnok adott otthont.

Nagyon karcsú létszámmal zajlott a kaposvári kadet kötöttfogású rangsorverseny, hiszen a horvátokkal együtt mindössze hatvanhat birkózó állt rajthoz. A megmérettetésen tíz súlycsoportban küzdhettek volna a fiatalok, ám volt olyan kategória ahol csak egy, vagy még egy mérkőzés sem volt. A legnépesebb súlycsoport ezúttal a 63 kilogrammosoké volt, tizenketten mérlegeltek. Közülük a dorogi Lévai Tamás látványos birkózással győzte le riválisait, így ő vehette át az első helyezettnek járó díjat. Izgalmas mérkőzéseket láthattak a jelenlévők a Kismóni fivérektől is, Móric a 69, Botond a 85 kilogrammosok között állhatott a dobogó tetejére, de a dorogiak mellett az ESMTK birkózói is ügyeskedtek, Bak Gergely és Szőke Alex révén két arannyal zárták a versenyt.