2015.05.23. Serdülő kf. OB, Újpest

Az újpesti jégcsarnokban küzdöttek a serdülők

A pénteki II. korcsoportos kötöttfogású diákolimpiát a serdülő országos bajnokság követte 2015.05.23-án szombaton, ami szintén az újpesti jégcsarnokban került megrendezésre. A versenyt 10 óra 30 perckor Kapuvári Gábor a Budapest Birkózó Szövetség elnöke és Bacsa Péter a Magyar Birkózó Szövetség ügyvezető alelnöke nyitotta meg és köszöntötte a jelenlévőket.

Összesen 134 versenyző mérlegelt és a 13 súlycsoportból 9-ben képviseltették magukat a dorogi fiúk, ahol 4 súlyban egészen a döntőig meneteltek.

35 kg-ban mindössze 7-en mérlegeltek, köztük Vitek Amadeusz is, aki egészen a dobogó legfelső fokáig birkózta magát. Rajta kívül még  a 42 kg-ban Spányik Ákosnak sikerült megszereznie az aranyérmet, aki 8 versenyző közül bizonyult a legjobbnak. 54 kg-ban Hódi Erik egy hosszan elhúzódó hátsérülésből tért vissza a szőnyegre, azonban még így is az előkelő harmadik helyet sikerült megszereznie. Putnoki Zsolt 63 kg-ban ezúttal alul maradt erzsébeti riválisa Losonczi Dávid ellen, így neki is a bronz érem jutott. 69 kg-ban mérlegeltek a legtöbben, összesen 14-en, ahol két dorogi is érmet tudott szerezni, ám mindketten a BVSC-Ganz-Jászkisér színeit képviselő Takács Istvántól szenvedtek vereséget, így Vátzi Bálint ezüst, míg Klányi Krisztofer bronz érmet szerzett. Vitek Kálmán ezúttal is a 100 kg-ban mérettette meg magát, ahol az elődöntőben hatalmas csatában legyőzte az ESMTK színeiben birkózó riválisát, ám a döntőben már nem tudta megismételni a bravúrt, így végül a dobogó második fokára állhatott fel. Összességében a dorogiak 2 aranyéremmel, 2 ezüstéremmel és 3 bronzéremmel zárták a kötöttfogású serdülő országos bajnokságot. Gratulálunk!