2015.04.26. Kadet női birkózó válogató, Miskolc

Két dorogi válogatott a hölgyeknél is

Kattints a képre a nagyításhoz

Szekér Szimonetta (49 kg) és Németh Anna (60 kg) megszerezte a címeres mezt a női kadet válogatottban. Miskolc volt az utolsó állomása a 3 válogató versenynek, ami alapján kialakult minden súlycsoportban, hogy ki képviseli hazánkat a korosztályos Európa-bajnokságon. Mindkét lány még csak 15 éves, de maguk mögé utasították a 16-17 éves hölgyeket is.

Szimonetta 52 kg-ban megnyerte az első két válogatót, így ő már biztos indulóként hátradőlhetett volna, azonban a nemzetközi eredményesség a fő cél és mivel egy súlycsoporttal lejjebb az előző két versenyen külföldiek diadalmaskodtak, így lefogyasztott és a 49 kilósok közt is első lett. A kontinensviadalon is ebben a súlycsoportban méri össze tudását Európa mezőnyével.

Németh Anna számára sorsdöntő volt a verseny, mert a nála 2 évvel idősebb ellenfelével szemben 1:1-re állt a válogató. Anna a döntő mérkőzésen kicsit tartott a vereségtől, így óvatosan, talán túl óvatosan kezdte a mérkőzést.

A szünetre levonulva még így is vezetett 3:1-re, de az a fél perces szünet – vagy az edző, Lévai Zoltán intelme – igen jót tett, mert a továbbiakban egy perc sem kellett, hogy technikás, ügyes birkózással 11:1-es technikai tussal győzzön és ezzel megszerezze a címerest mezt.

Dorogi szempontból a fiatal Farkas Mercédesz birkózása volt igen imponáló, határozottan látszódik a fejlődés. A többi lány is harcosan birkózott, viszont az edzésszámot növelniük kell, ha a legjobbak akarnak lenni, ugyanakkor a megkezdett út számukra is nagyon jónak mutatkozik. Úgyhogy hajrá lányok, hajrá dorogi birkózás!