2012.06.20. Junior Európa-bajnokság, Zágráb
  2012.06.20. Junior Európa-bajnokság, Zágráb

Junior Európa-bajnokság, Zágráb. 1. versenynap: szabadfogás 50, 60, 74 és 96 kg. Molnár József a 60 kilóban ötödik helyezést ért el.

 

A nap rövid története

Négy versenyzőnk közül egyedül a 74 kilós Szabó Noé kényszerült selejtező mérkőzésre, és azt két menetben, könnyedén megnyerte.

A nyolcaddöntőben Szabó újabb győzelmet aratott, és nyert Molnár József is. Sánta és Berde vereséggel rajtolt, később mindketten kiestek.

A 60 kilós abonyi versenyző román ellenfelet legyőzve jutott az elődöntőbe, ahol török vetélytárs várt rá, aki két akciógazdag menetben legyőzte.

A negyeddöntőben Szabó alulmaradt azeri ellenfelével szemben, aki nem jutott döntőbe, így Szabó búcsúzni kényszerült.

 

A verseny

Végeredmény

50 kg (17 induló). Döntő: Balzhini – Luithe 1:0, 4:3

Európa-bajnok: Aldar Balzhini (orosz)

2. Marc Luithe (német)

3. Masad Haszanau (fehérorosz) és Armen Arakelijan (ukrán)

5. Octavian Erhan (román) és Vadim Sacultan (moldovai)

 

60 kg (22). Döntő: Gvarzatilov – Kilicsallayan 1+:1, 5:2

Európa-bajnok: Akmadnabi Gvarzatilov (azeri)

2. Selahattin Kilicsallayan (török)

3. Bulat Batojev (orosz) és Vologya Franguljan (örmény)

5. Maxim Perpelita (moldovai) és MOLNÁR JÓZSEF

 

74 kg (24). Döntő: Sanakojev – Ozmen 2:0, 3:0

Európa-bajnok: Atsamaz Sanakojev (orosz)

2. Abdulkadir Ozmen (török)

3. Jumber Kvelasvili (grúz) és Eljan Usubzadev (azeri)

5. Sebastian Uta (román) és Szergij Odjnak (ukrán)

 

96 kg (18). Döntő: Guszejnov-Harbunou 3:2, 4:0

Európa-bajnok: Magomedkamil Guszejnov (orosz)

2. Dzmitrij Harbunou (fehérorosz)

3. Ali Bonceoglu (török) és Szajid Gamidov (azeri)

5. Stefano Trapani (olasz) és Omar Gusosvili (grúz)

 

A magyar versenyzők mérkőzései

Selejtező

74 kg: Szabó Noé - Simon Lange (osztrák) 2:0, 8:0

- a következő ellenfél a lengyel Mazurek lesz

Nyolcaddöntő

50 kg: Vladimir Tumparov (bolgár) - Sánta Ferenc tus, 3:0, 4:0-nál

60 kg: Molnár József - Alessandro Vazzana (olasz) 6:0, 6:0

- következik a román Jaruc

74 kg: Szabó Noé - Hubert Mazurek (lengyel) 3:0, 2:1

- következik az azeri Uszubzadev

96 kg: Ali Bonceoglu (török) - Berde Roland 3:0, 3:0

 

Negyeddöntő

60 kg: Molnár József - Eugen Jaruc (román) 1:0, 1:4, 1+:1

- az elődöntőben a török Kilicsallayan jön, aki a negyeddöntőben 6:0, 3:0-ra verte az örmény Franguljant

 

74 kg: Eldzsan Uszupzadev (azeri) - Szabó Noé 2:0, 1:0

Az 50 kg-ban a Sánta ellen győztes bolgár Tumparovot az ukrán Arakelijan 4:1, 4:3-nál tusolta, így a magyar versenyző kiesett.

 

Elődöntő

60 kg: Selahattin Kilicsallayan (török) - Molnár József 2:1, 4:2

A 74 kg-ban az orosz Szanokajev 5:2, 2:0-ra legyőzte Uszupzadevet, ezzel Szabó Noé is búcsúra kényszerült.

A 96 kg-ban a Berde ellen győztes török Bonceoglut 2:0, 7:0-ra verte az orosz Huszejnov, így a magyar fiú kiesett.

 

Bronzmérkőzés

60 kg: Vologya Franguljan (örmény) - Molnár József 0:7, 4:1-nél tus

 

A sorsolás

50 kg (17 induló)

A még kadet korú Sánta Ferenc mérlegelt a junior férfi korosztály legkisebb kategóriájába, az 50 kilósok közé, ahol a 11-es számmal a 16-os táblára került.

A Dél-Zselic SE versenyzőjének első ellenfele így a bolgár Vladimir Tumparov lesz, aki az előző évi kontinensbajnokságon a 7. helyen zárt. Győzelem esetén a négy közé jutásért az moldovai-francia mérkőzés győztese következhet.

 

11 Sánta Ferenc

12 Vladimir Tumparov (bolgár)

13 Vadim Sacultan (moldovai)

14 Youssoup Deliev (francia)

 

60 kg (22)

Két súlycsoporttal feljebb a már felnőtt nemzetközi mezőnyt is megjáró abonyi Molnár József képviseli a magyar színeket. Őt szintén a 16-os táblára sorsolták, ahol kezdésként majd az olasz Alessandro Vazzanával kell megküzdenie, majd következhet a koszovói-román, finn-horvát négyes valamelyike.

Erre az ágra sorsolták még az osztrák, török, német, lengyel, francia, ukrán, örmény és lett versenyzőt.

 

9 Molnár József

10 Alessandro Vazzana (olasz)

11 Veli Susuri (koszovói)

12 Eugen Jaruc (román)

 

74 kg (24)

Szabó Noé a 15-ös szám húzásával az alsó ágra került a 24 fős mezőnyben, ahol az osztrák Langeval fogja megvívni a selejtező mérkőzést.

A nyolc közé jutásért a görög és a lengyel párharc győztese lehet Noé ellenfele. Az alsó ágon van még a francia, azeri, olasz, moldovai, ukrán, izraeli, bolgár, örmény, orosz, finn, makedón és fehérorosz válogatott birkózók.

 

13 Michail Akritidis (görög)

14 Hubert Mazurek (lengyel)

15 Szabó Noé

16 Simon Lange (osztrák)

 

96 kg (18)

A keddi versenynap legnagyobb súlycsoportjában Berde Roland viseli a magyar címeres mezt. A Vasas birkózója a felső ágra került, ahol a kadet Európa-bajnoki ezüstérmes török Ali Bonceogluval kell megküzdenie a nyolc közé jutásért.

Magyar győzelem esetén a folytatásban következhet a német vagy moldovai valamelyike. Roland ágára orosz, olasz, spanyol, örmény versenyzőket sorsoltak még.

 

5 Ali Bonceoglu (török)

6 Berde Roland

7 Robin Ferdinand (német)

8 Radu Balaur (moldovai) 

 

/Forrás: birkozoszov.hu/

    2019. július 22. Magdolna

Info Birkózóinknak
Felhasználónév:
Jelszó:
Regisztráció | Új jelszó