2011.03.26.Szigetvár, Junior Kf. OB Dorogi érmekkel

Három Dorogi Érem a kötöttfogású Junior Országos-bajnokságról…

Március utolsó vasárnapján Szigetváron küzdhettek meg a juniorok a kötöttfogású bajnoki címért 2011-ben. Az országos bajnokságon 8 súlycsoport 74 indulója vett részt...

Dorogiak ezen a versenyen is kiválóan teljesítettek és egy bronz (Molnár Ádám 74 kg-ban)  valamint két ezüstéremmel (Brilla Gergő 74 kg és Tatár Gergő 120 kg) térhettek haza.

Ebben az évben már csak egy junior kötöttfogású verseny lesz, a Matura Mihály-emlékverseny áprilisban, mely igen komoly nemzetközi mezőnyt szokott produkálni.

Számos mérkőzés a papír forma szerint alakult, de azért voltak meglepetések az év első országos bajnokságán. Az alsó kategóriákban egyértelmű volt hogy kik nyerik az aranyérmet, Juhász Bence (50 kg), Knipli Csongor (55 kg) és Krasznai Máté (60 kg) nagy fölénnyel nyerte meg súlycsoportját. Akárcsak a 66 kilós Szabó László, valamint az egy kategóriával feljebb birkózó Fekete Tibor (74 kg) is magabiztos birkózást mutatott be.

A 84 kilóban többesélyes volt a bajnoki cím sorsa, hiszen nem egy hasonló tudású birkózó mérlegelt ebbe a súlycsoportba. A végső győztes a fradista Kun Dávid lett, aki a döntőbe vezető úton legyőzte Kéri Zoltánt, Szél Dávidot, valamint Farkas Bálintot.

96 kilóban Rizmajer Györgyöt ezúttal sem tudta megállítani senki, simán szerezte meg újabb magyar bajnoki címét. A nehézfiúk között a BVSC-s Lám Bálint nem talált legyőzőre , a döntőben riválisát, Tatár Gergőt múlta felül kétmenetes mérkőzésen.

A csapatversenyben a Ferencváros végzett az első helyen, három arany- és három bronzéremmel, megelőzve a házigazda Dél-Zselicet és a Dorogot valamint BVSC-t akiknek azonos volta pontszámuk, de utóbbi 2 aranyérmével előrébb végzett.

2011.évi Junior kötöttfogású országos egyéni bajnokság Dorogi NC eredményei: ,

Mindhárom dorogi birkózó meggyőzően menetelt az egész versenyen, kifejezetten látványos érett birkózást mutattak.

74 kg (17 iduló)
2. Brilla Gergő (Dorogi Nehézatlétikai Club)